piątek, 12 stycznia 2018

#10 Kartka dla Babci oraz kurs na kwiatka

Dzień dobry 

Dziś przy prezentowaniu kartki chcę wam pokazać 
jak zrobiłam kwiatka z papieru czerpanego. 


Do moich kwiatków używam papieru czerpanego o gramaturze 200. Do wykonania jednego całego kwiatka potrzebuję dwóch kwiatków większego rozmiaru oraz jednego mniejszego.

 

Tuszuję brzegi po jednej stronie, następnie zwilżam kwiaty wodą. Dość obficie, zawsze można wytrzeć w papierowy ręcznik nadmiar wody. 


Do uzyskania tego kształtu płatka potrzebuję dwóch dłutek kulkowych, jednego malutkiego – takiego do robienia wzorków na paznokciach  oraz większego. Wilgotnego kwiatka umieszczam na miękkiej macie, może być nawet pianka wyciszająca bądź kawałek kalamity, zaczynam od mniejszego dłutka i po lewej stronie płatka lekko przyciskając dłutko przesuwam nim od połowy długości płatka w jedną stronę, można powtórzyć czynność, ale nie jest to konieczne.Kiedy już mam wszystkie brzegi zaokrąglone, zmieniam dłutko i tą większą kulką przesuwam z lekkim naciskiem od brzegu do środka kwiatka.


Tak zrobione kwiatki można wysuszyć za pomocą nagrzewnicy, jednak lepiej zostawić je do wyschnięcia – nie tracą wtedy kształtu.


Teraz pokażę dwa sposoby na wykończenie kwiatka – z pręcikami oraz z ozdobnym kryształkiem.

Wersja z kryształkiem – suche kwiatki sklejam ze sobą warstwowo, dwa duże  i mniejszy na środku, na sam środek przyklejam kryształek i… kwiatek gotowy.


Wersja z pręcikami – sklejam trzy kwiatki warstwowo. Kiedy klej jest jeszcze mokry, przekłuwam szpikulcem kwiatki i przeciągam pręciki przy pomocy drucika.

Mam nadzieję , że  komuś przyda się taki prosty kurs. 

Miłego dnia 
Sylwia 

14 komentarzy:

 1. Cudna karteczka! A kurs się na pewno przyda, jak zaczynałam, to nie wiedziałam, jak to robić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Urocza karteczka,kwiaty piękne :) Dziękuję za kursik!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny kwiatek i ciekawa kompozycja kartki. Jakoś nigdy nie mam cierpliwoci do kręcenia kwiatków. Ale takie tutki jak ten sparwiają, ze chce ię spróbować!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi się kolorystyka i kompozycja tej kartki.
  Świetny kurs.

  OdpowiedzUsuń
 5. super kartka i kurs - Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczna karteczka, dziękuję za kurs :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawe połączenie kolorów i aż trudno uwierzyć że robisz kursy na kwiatki :) jak to mówiąnigdy nie mów nigdy :)

  OdpowiedzUsuń